آخرین مطالب
پیوندهای روزانه
تحصیل در اتریش - شرایط کلی

تحصیل در اتریش - شرایط کلی

درباره اتریش

اتریشکشوری کوهستانی واقع در مرکز اروپا است. این کشور 83885 کیلومترمربع مساحت دارد که نزدیک 60% این مساحت کم را رشته‌کوه‌های آلپ شرقی دربرگرفته اند. پایتخت اتریش وین است و از دیگر شهرهای مهم آن می توان گراتس و اینسبروک را نام برد. نزدیک 80% مردم اتریش مسیحی هستند. بیش از 90% اتریشی‌ها به زبان آلمانی تکلم می‌کنند.

تحصیل در اتریش

دانشگاههای اتریش

اتریش صاحب یکی از قدیمی‌ترین داشگاههای اروپا است؛ دانشگاه وین که در سال 1365 میلادی تأسیس شده است و با پذیرش نزدیک به 90هزار دانشجو یکی از بزرگتری دانشگاههای اروپای مرکزی بحساب می‌آید. دانشگاه وین و دانشگاه تکنولوژی وین، برترین دانشگاههای اتریش در رده‌بندی QS هستند. این دو دانشگاه با رتبه‌های 153 و 197 در بین 200 دانشگاه برتر دنیا در سال 2015 جای گرفته‌اند. در کنار این دو دانشگاه می‌توان از دانشگاه اینسبروک هم نام برد و همینطور دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین که برخی آن را بزرگترین دانشگاه موسیقی جهان می‌دانند.

تحصیل در اتریش

هزینه

دانشگاههای اتریش دولتی هستند و دانشجویان اتریشی یا اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برای تحصیل در این دانشگاهها شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. هزینه تحصیل برای دانشجویان کشورهای دیگر بسته به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. برای مثال، دانشجویان رشته‌های فنی در مقطع لیسانس، باید دوبرابر دانشجویان رشته‌های غیرفنی شهریه بپردازند.

زبان

تدریس در دانشگاههای اتریش به زبان آلمانی انجام می‌شود و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاهها نیاز به ارائه مدرک زبان (مدرک B2 زبان آلمانی) دارند. البته دانشجویان می توانند زبان آلمانی را در دوره هایی که خود دانشگاههای اتریش برگزار می‌کنند فرا بگیرند و پس از گذراندن این دوره‌های 12 تا 18 ماهه، تحصیل خود را شروع کنند.

دانشجویان ایرانی

دانشگاههای اتریش، در مقطع لیسانس فقط افرادی را که در کنکور سراسری و پیام نور قبول شده‌اند یا دانشجوی دانشگاههای سراسری وپیام نور هستند می‌پذیرند اما در دو مقطع فوق لیسانس و دکترا، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هم (به جز رشته‌های فنی) می‌توانند برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش اقدام کنند. ضمن این‌که افراد بالای 30سال امکانتحصیل در اتریشدر مقطع لیسانس و فوق لیسانس را ندارند.

اطلاعات بیشتر

اگر مایلید شرایط خود را برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای اتریش و ادامه تحصیل در این کشور ارزیابی کنید، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

021-88457035-88457242

آنلاین : 2
بازدید امروز : 210
بازدید دیروز : 154
بازدید هفته گذشته : 364
بازدید ماه گذشته : 3814
بازدید سال گذشته : 78976
کل بازدید : 89914
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]