آخرین مطالب
پیوندهای روزانه
تحصیل در ایتالیا - زبان


تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا - زبان

یکی از مسائل مربوط به شرایط تحصیل در ایتالیا و بطور کلی تحصیل در خارج از کشور، زبان تحصیل است؛ این که دوره‌های درسی به چه زبانی ارائه می‌شوند و آیا فرد نیاز به ارائه مدرک زبان دارد یا خیر.

در پست‌های قبلی (بطور مفصل در پست مدرسه ایتالیایی) توضیح دادیم که یکی از روش‌های گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا گذراندن دوره‌های آموزش زبان ایتالیایی مدرسه ایتالیایی یا قبولی در آزمون زبان استرنی است. از این دو طریق متقاضی، هم مدرک B1 زبان ایتالیایی را که برای تحصیل (به زبان ایتالیایی) در مقطع کارشناسی لازم است دریافت می‌کند و هم با معرفی‌شدن به سفارت ایتالیا، امکان گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا و گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا را بدست می‌آورد.

دوره‌های درسی در ایتالیا (در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شوند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا در مقطع کارشناسی، مدرک IELTS 5.5 مورد نیاز است اما در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داشتن مدرک زبان انگلیسی فقط برای دانشجویان رشته‌های فنی الزامی است. این دسته از دانشجویان باید مدرک IELTS 6 داشته باشند.

بنا بر توضیحات بالا؛ در بعضی رشته‌ها (در مقاطع مختلف) امکان تحصیل در دانشگاههای ایتالیا ، هم به زبانی ایتالیایی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد. مسلما بسیاری از متقاضیان تحصیل، زبان انگلیسی را بر ایتالیایی ترجیح می‌دهند اما آن دسته از افراد که مدرک زبان ایتالیایی B1 یا A1‌ دارند، هم شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا دارند و هم برای زندگی در این کشور و مراوده با مردم آن در موقعیت‌های مختلف کار راحت‌تری خواهند داشت. به این دو مزیت، باید این را هم اضافه کرد که فرصت‌های تحصیلی دانشگاههای ایتالیا به زبان ایتالیایی بیشتر است. بطور کلی می‌توان گفت متقاضیان تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی، بهتر است مدرک زبان ایتالیایی داشته باشند ولی به متقاضیان مقاطع بالاتر می‌توان تحصیل به زبان انگلیسی را هم پیشنهاد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در ایتالیا و ارزیابی شرایط خود برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای ایتالیا می‌توانید با گروه مشاوران تحصیلی امیدار تماس بگیرید:

021-88457035-88457242

آنلاین : 2
بازدید امروز : 294
بازدید دیروز : 552
بازدید هفته گذشته : 846
بازدید ماه گذشته : 1034
بازدید سال گذشته : 76196
کل بازدید : 87134
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]