آخرین مطالب
پیوندهای روزانه

فروشگاه ساز

میزبان بلاگ
همدمی برای ستاره

ستاره ها از میان ابر های چگال پدید می آیند.این ابر ها به سرعت رمبش می کند،از نظر گرانشی ناپایدار،کوچک و چگال می شوند.چرخش باعث می شود گاز به شکل یک صفحه درآید.بیشتر گاز و غبار در این صفحه به سمت پیش ستاره مرکزی می رود.این فرآیند بعد از 100 هزار سال و پس از آنکه بیشتر گاز به درون سیستم فروریخت،کند می شود.پس از آن نوبت به تشکیل پیش ستاره می رسد.به دلیل آنکه جرم باقی مانده برای تشکیل پیش ستاره، کم تر از 10 درصد جرم ستاره ی مرکزی است، برای یک ستاره سخت است که به اندازه یک ستاره پرجرم شود.

سیاره ای گازی مانند مشتری به اندازه ای پرجرم است که می تواند یک شکاف را در یک دیسک گازی به وجود آورد.او به تدریج جرم خود را افزایش می دهد و در نهایت در مدار خود قرار می گیرد.اگر یک سیاره مانند مشتری در زمانی مشابه با زمانی که ستاره میزبان در حال شکل گیری است ، تشکیل شود، در این حالت سیاره به رقابت با ستاره می پردازد و تلاش می کند مانند ستاره جرم بدست آورد. در این صورت پس از پایان فرآیند، ستاره ای نظیر خورشید ما یک همدم خواهد داشت.

http://bigbangpage.com/wp-content/uploads/2015/11/image_3394e-Gas-Giant.jpgبرگرفته ازماهنامه بین المللی ستاره شناسی آسمان شب

k.g

آنلاین : 2
بازدید امروز : 838
بازدید دیروز : 910
بازدید هفته گذشته : 2570
بازدید ماه گذشته : 12976
بازدید سال گذشته : 12976
کل بازدید : 23914
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
دانلود اهنگ جدید بالابر بلیط هواپیما گریتینگ بانک کتاب بلیط هواپیما
بستن تبلیغات [X]