آخرین مطالب
پیوندهای روزانه
همدمی برای ستاره

ستاره ها از میان ابر های چگال پدید می آیند.این ابر ها به سرعت رمبش می کند،از نظر گرانشی ناپایدار،کوچک و چگال می شوند.چرخش باعث می شود گاز به شکل یک صفحه درآید.بیشتر گاز و غبار در این صفحه به سمت پیش ستاره مرکزی می رود.این فرآیند بعد از 100 هزار سال و پس از آنکه بیشتر گاز به درون سیستم فروریخت،کند می شود.پس از آن نوبت به تشکیل پیش ستاره می رسد.به دلیل آنکه جرم باقی مانده برای تشکیل پیش ستاره، کم تر از 10 درصد جرم ستاره ی مرکزی است، برای یک ستاره سخت است که به اندازه یک ستاره پرجرم شود.

سیاره ای گازی مانند مشتری به اندازه ای پرجرم است که می تواند یک شکاف را در یک دیسک گازی به وجود آورد.او به تدریج جرم خود را افزایش می دهد و در نهایت در مدار خود قرار می گیرد.اگر یک سیاره مانند مشتری در زمانی مشابه با زمانی که ستاره میزبان در حال شکل گیری است ، تشکیل شود، در این حالت سیاره به رقابت با ستاره می پردازد و تلاش می کند مانند ستاره جرم بدست آورد. در این صورت پس از پایان فرآیند، ستاره ای نظیر خورشید ما یک همدم خواهد داشت.

http://bigbangpage.com/wp-content/uploads/2015/11/image_3394e-Gas-Giant.jpgبرگرفته ازماهنامه بین المللی ستاره شناسی آسمان شب

k.g

آنلاین : 4
بازدید امروز : 3278
بازدید دیروز : 3042
بازدید هفته گذشته : 9662
بازدید ماه گذشته : 10228
بازدید سال گذشته : 69626
کل بازدید : 80564
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]