آخرین مطالب
پیوندهای روزانه

فروشگاه ساز

میزبان بلاگ
آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟

جنگ جهانی سوممنازعه ای فرضی است که مشخصا بعد ازجنگجهانی دوم (1939–1945) رخ خواهد داد. اما آیا واقعاجنگ جهانی سومرخ خواهد داد؟

درموردجنگ جهانی سوماکثر صاحب نظران بر این موضوع توافق دارند که این منازعه مسلماً نبردی هسته ای بوده و طبیعتی ویرانگر خواهد داشت.

پس از جنگ جهانی اول وجنگ جهانیدوم، آغاز جنگ سرد و توسعه، آزمایش و استفاده از سلاح های هسته ای، گمانه زنی های گسترده ای در موردجنگجهانی بعدی وجود داشت. مقامات کشوری و لشکری بسیاری از کشورها وقوع این نبرد را پیش بینی کرده اند و در بسیاری از کشورها این واقعه به صورت تخیلی بازسازی شده است. گستره مضامین استفاده شده دربارهٔجنگ جهانیسوماز استفاده محدود ازسلاح های اتمی تا نابودی کامل سیاره زمین متغیر می باشد.

جنگ جهانی سوم  ، جنگ ، جنگ جهانی

احتمال وقوعجنگ جهانی سومبعید است

"سرگئی لاوروف" این مطلب را در گفت وگو با روزنامه روسی "کومسومولکایا پراودا" بیان کرد.

وی گفت: کشورهای جهان همچنان مصیبت هایجنگ جهانی دومرا به خوبی به یاد دارند و اجازه شعله ور شدن آتش جنگ جهانی جدیدی را نمی دهند.

لاوروف آمادگیروسیهبرای ادامه پاسخگویی به فعالیت های خطرناک غرب مانند توسعه ناتو را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: کشورهای غربی سیاستی برنامه ریزی شده برای بازدارندگی توانایی روسیه و جلوگیری از تکامل اورآسیا دارند و پس از پایان دوره "ایوان مخوف" کسی نمی خواهدروسیهای قوی و دارایاعتماد به نفسوجود داشته باشد.

ایوان مخوف روز 25 اوت 1530 در مسکو متولد شد و یکی از تزاران امپراتوری روسیه بود؛ این لقب را به خاطر جنایات بی بدیل ایوان در کشور روسیه به وی داده اند. ایوان چهارم از اواسط سلطنتش به دلیل خیانت بسیاری از بویارها «نجبای روسیه» دچار بدبینی شد و دست به قتل و کشتار زد. وی 12هزار نفر از بویارها را از بین برد و زمین های آنها را تصاحب کرد.ایوان مخوفپس از کشتار هزاران بویار دستور داد تا اهالی شهر نووگورد در شمال مسکو را که شورش کرده بودند، در رودخانه غرق کنند؛ جنون مرگبار ایوان تا جایی پیش رفت که پسر بزرگش را نیز به ضرب چوبدستی کشت. سرانجام ایوان مخوف در سن 55 سالگی در روز 18 مارس 1584 میلادی در مسکو بر اثرسکته قلبیدرگذشت و در پی مرگش روسیه برای چندین دهه دچار آشوب و هرج و مرج گردید

آنلاین : 2
بازدید امروز : 196
بازدید دیروز : 6
بازدید هفته گذشته : 202
بازدید ماه گذشته : 6784
بازدید سال گذشته : 6784
کل بازدید : 17722
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
دانلود اهنگ جدید بالابر بلیط هواپیما گریتینگ بانک کتاب بلیط هواپیما
بستن تبلیغات [X]