آخرین مطالب
پیوندهای روزانه
مغز هسته زردآلو را بخوریم یا نه؟

غز هستهزردآلودر کنار طعم خوبی که دارد مضرراتی دارد که در ادامه می خوانید.

مغز هستهزردآلوبه دلیل داشتن آمیگدالین به شدت برای بدن مضر است و مصرف آن توصیه نمی شود.

سوسن خدام کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان مرکزی بیان کرد :زردآلومبنع غنی از فیبر،ویتامین C، ویتامینA و آهن، آنتی اکسیدان، بتاکاروتن و پتاسیم است.
با توجه به اینکه قند ساکاروز موجود در این میوه تابستانی آن را شیرین می کند،زردآلوهایی که رنگ نارنجی تیره دارند، حاوی بتاکاروتن بیشتری هستند، این ماده در پیشگیری از سرطان، کاهش خطر بروز بیماری های قلبی، سکته،آب مرواریدبسیار مؤثر است، از شب کوری در سالمندان نیز تا حد بالایی می کاهد.

زردآلو ، خواص زردآلو ، هسته زردآلو

مضرات مصرف بیش از حد زردآلو

پتاسیم موجود در میوهزردآلوکاهش فشار خود را در افراد مبتلا بهفشار خون بالارقم می زند و این چنین به بهبود وضعیت سلامت سالمندان و همچنین به بهبودافسردگیدر آنها کمک می کند.
فیبر موجود در زردآلو را عامل افزایش تدریجی قند خود است و با اشاره به اینکه این میوه میان وعده ای کم کالری محسوب می شود، خوردن مغز هسته یزردآلومضر است همچنین هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده ای تحت عنوان سیانید می انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود.
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت افزود: زردآلود را ترجیحاً به صورت روزانه خریداری شده و ظرف دو روز مصرف شود. زردآلوهای نرم، گوشتی و تازه برای مصرف انتخاب کرده و به هیچ عنوان زردآلود با رنگ زرد روشن را خریداری نکنید، چراکه دارای ترکیبات گوگردی است.
نکته دیگر در مورد نگهداری این میوه است که این میوه حتماً در زمان نگهداری در یخچال در کیسه پلاستیکی قرار داشته باشد و کودکان فقط انواع رسیده آن را مصرف کنند.
آنلاین : 2
بازدید امروز : 630
بازدید دیروز : 384
بازدید هفته گذشته : 1044
بازدید ماه گذشته : 1302
بازدید سال گذشته : 1302
کل بازدید : 105482
تعداد کل مطالب : 94
تعداد کل نظرات : 0
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]